عقیم کردن گربه مادهعقیم کردن گربه قسمتی از نگهداری و مراقبت گربه هاست ،عقیم کردن در سنین پایین تر از سرطان پستان وعقیم کردن در هر سنی از تولید توله ها جلوگیری می کند .
جراحی عقیم کردن (Ovariohysterectomy ) نامیده می شود که به معنی بیرون کشیدن هر دو تخمدان و رحم می باشد بعضی از دامپزشکان از بخیه روی پوست استفاده می کنند و برخی دیگر ترجیح می دهند از بخیه زیبایی استفاده کنند که در زیر پوست زده شده و دو طرف پوست را در کنار هم قرار می دهد پس از جراحی ، موضع جراحی شده در سه لایه دوخته می شود ، بخیه های پوست مانند هر جراحی شکمی دیگر نیازمند مراقبت های پس از جراحی است و جهت جلوگیری از لیسیدن حیوان و عواقب آن بهتر است از گردنبند الیزابت استفاده شود .
بهتر است گربه هایی که دارای زمان فحلی مشخص هستند پس از فحلی جراحی شوند ولی بعضی از گربه ها همیشه دارای علایم فحلی می باشند در این صورت می توان آنها را در هر زمان ممکن جراحی کرد اگر چه در زمان فحلی رحم کمی بزرگتر از حالت عادی بوده و خونریزی آن به مراتب بیشتر می باشد ولی ریسک جراحی را خیلی بالاتر نمی برد .
گربه ماده تقریبا نیمی از سال را در شرایطی به سر می برد که دستگاه تولید مثل فعالیتی ندارد زیرا دارای سیکل فحلی فصلی می باشد و این فعالیت معمولا ً در بهار و تابستان دیده می شود بدین ترتیب تغییرات رفتاری منفی در گربه عقیم شده دیده نخواهد شد . گاهی صاحب حیوان نگران اضافه وزن گربه خود پس از عقیم شدن است ، ولی برداشتن رحم و تخمدان ها در افزایش وزن نقش چشمگیری ندارد البته لازم به یادآوری است که هورمون استروژن به صورت طبیعی تاثیر مهاری بر اشتها دارد که با کاهش آن اشتها افزایش می یابد پس با کنترل جیره غذایی یا ایجاد فضایی جهت تحرک و بازی با گربه های دیگر می توان از این اضافه وزن جلوگیری کرد .

0

عقیم کردن گربه ماده

44279350 - 44269545 - 021

نشانی : بلوار مرزداران (غرب) - خیابان 35 متری لاله - کوچه لاله نهم - انتهای کوچه سمت راست -بن بست ستایش

تمامی موارد مربوط به وب سایت ، گردآوری مطالب و انتخاب تصاویر توسط ادمین سایت انجام می شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای کلینیک دامپزشکی مرزداران(عقیم سازی سگ و گربه) محفوظ می باشد  طراحی و توسعه راشل وب